Computer Vision / Počítačové vidění

Responsibility: Ing. Ilona Janáková, Ph.D.

Category: optional, 2nd year master, winter

Credits: 6

Units: lecture 2 hrs/week – optional, laboratories 3 hrs/week – mandatory

Documents: Notice (in Czech), Syllabus (in Czech), References

Lectures

Tuesday 13:00–14:40, room T8/T 0.30

  1. Úvod a motivace. (22.9.2020, in Czech)
  2. Základní fyzikální principy (29.9.2020, in Czech)
  3. Optika v počítačovém vidění. (6.10.2020, in Czech)
  4. Elektronika v počítačovém vidění. (13.10.2020, in Czech)
  5. Segmentace (Předzpracování obrazu). (20.10.2020, in Czech)
  6. Detekce objektů a měření v rovině (podrobněji). (27.10.2020, in Czech)
  7. Detekce geometrických primitiv. (3.11.2020, in Czech)
  8. Popis objektů (demo). (10.11.2020, in Czech)
  9. Klasifikace a automatické třídění. (17.11.2020 – samostudium, in Czech)
  10. Analýza pohybu. (24.11.2020, in Czech)
  11. Optické rozpoznávání znaků. (1.12.2020, in Czech)
  12. Optické 3D měření. (8.12.2020, in Czech)
  13. Dopravní aplikace. (15.12.2020, in Czech)

Exercises

Thursday 9:00–11:30, 12:00–14:30, room SE2.149

  1. Spektrální charakteristiky (ex01.zip) (in Czech)
    online – Spektrální charakteristiky (ex01.zip) (in Czech)
  2. Aktivní triangulace (ex02.m) (in Czech)
    online – Aktivní triangulace (ex02_uloha.m) (in Czech)
  3. Detekce pohybu v dopravní úloze (ex03.zip) (in Czech)
    online – Detekce pohybu v dopravní úloze (ex03.zip) (in Czech)
  4. Hardwarové zpracování obrazu (in Czech)
    online – Hardwarové zpracování obrazu (ex04.zip) (in Czech)
  5. Automatické ostření (ex05.zip) (in Czech)
  6. Defektoskopie (ex06.zip) (in Czech)
  7. Kalibrace mikroskopu (ex07.zip) (in Czech)
  8. Pasivní triangulace (ex08.zip) (in Czech)
  9. Popis a klasifikace (ex09.m) (in Czech)
  10. Termovizní měření (ex10.zip) (in Czech)

Exercises:

  • First exercise: 24.9.2020
  • Exercises 1–10: 1.10.2020 – 3.12.2020
  • Spare exercise: 10.12.2020

Tutorials for Matlab beginners:

Exams

  • 17.12.2020 písemná: 11:00–12:30 SE2.149, ústní: 12:45–14:15 SE2.144
  • 13. 1.2021 písemná: 10:00–11:30 SE2.149, ústní: 11:45–13:15 SE2.144
  • 19. 1.2021 písemná: 10:00–11:30 SE2.149, ústní: 11:45–13:15 SE2.144